PİSPAS Romanı

PİSPAS RomanıPİSPAS’ın yazılan ilk bölümü ‘AZ SONRA’yı, 1998’de ‘Hüseyin Pazarcı’ müsteâr adıyla matbaada bastırmıştım. Bu küçük kitapçıktaki bütün isimler hayâliydi. Yetinmeyip, ‘Murat Devrim’ takma adlı uydurma eleştirmen kisvesine bürünerek, Radikal gazetesinde ‘Olay, Roman Değil’ isimli bir ‘sahte eleştiri’ de yazmıştım. İzleyen yıllarda Pispas’ı defâlarca tamamladım, yayınevlerine başvurularda bulunmaya çalıştım, fakat aslâ yayınlayamadım.

PİSPAS, adından başlayarak, oynamak isteyen, arkadaşça oyuna çağıran bir kitap. Ne tam olarak başlar, ne tam olarak biter. Başı ve sonu yoktur. Herhangi bir yerden girer, herhangi bir yerden çıkarız. PİSPAS, bildik kurallara uyan ya da uymayan bir roman değil; aynı temanın izini farklı hikâyeciklerle süren bir büyük hikâye; evet, hikâye. Anlatıcısı var. Konular ve yapılar, alaysı, karma ve paradoksaldır. Bölümcüklerde birbirine benzemez, birbirini tutmaz, kısalı uzunlu değişik hikâyeler var; isteyen istediğini okur ya da okumaz, yâni okuyucu isterse bölüm atlayabilir.
Hapishâne, Para, Kadın, Uyuşturucu, Suç ve popüler kültürün limon gibi posasını sıkarak kullandığı benzer klişe kavramlar ve örüntüler eşliğinde ilerleyen bu avantür hikâyede, kahramânlar mâcerâdan mâcerâya koşuştururken, kelimelerin arkasında, devâmlı yayın yapan bir televizyonun parazitli sesi hep var.
AZ SONRA
OLAY, ROMAN DEĞİL
PİSPAS'IN HİKAYESİ
 PDF formatındaki PİSPAS romanını bilgisayarınızda ücretsiz indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Dosyayı indirmek için tıklayınız!

Siteye eklenme tarihi: 30.10.2013   Sayfa gösterim: 9874   İndirme: 9275 (IP:4906)

copyright © alpbugdayci.com 2011 | Tüm hakları saklıdır. | Alp Buğdaycı