MERKEZKAÇ Romanı

MERKEZKAÇ hakkında:

   Bir tür 'Post Hiphop' roman denebilir Merkezkaç için, bir tür Rap'tir.
Kısa konuşmalarla ve SMS'lerle örülmüştür. Edebiyâta yaklaşmak isteyen değil, uzaklaşmak isteyen bir kitap, kesinlikle. Hatta, sanki yazılmamış bir taslağın romanı gibi, de denebilir.
   Merkezkaç, tüm konuların, kişilerin, nesnelerin ve Olay örgüleri'nin de, merkezin etrafında çılgınca dönüp dansederek, 'merkezkaç kuvveti' yaratmaya çalıştıkları bir romandır. Hayât'a dair, yaşamaya ve yaşamak istemeye dâir, bambaşka bir İstanbul hikâyesi.


   Kahramanlar durmadan Şehir'de hareket ederler. Belki aynı yolları katederler. Durmadan gitmek, bu şehirden kaçmak isterler. Ama garip tekhücreli canlılar gibi, bir çizmenin altında ezilmek için oldukları yerde mal mal bekleyebilirler de. Her bir karakter, sanki bir ötekinin devâmı ya da devâmsızlığı gibi, sanki birbirlerinin gölgesi gibiler; dertler, temalar ve istekler yakın. Merkezkaç Karakterler bunlar. İstiklâl'in köşelerinde haplanarak veya işemik kokulu Rock Barlarda kırık bira şişelerine basarak öpüşen ve hep tâze bir ümit arayan genç insanlar...

   Küresel kent toprağında, İstanbul'un dehlizler coğrafyasında, merkezkaç kuvveti gibi döne döne yapılan bir yolculuktur. Bir merkezkaç kuvvetin etkisine kapılmışçasına çeperlerine doğru savrulan yeni Şehir'de biraz sevinç arayan karakterlerin dâirevi yolculuğudur. Devleşerek büyüyen canavar bir kenti anlamaya başlangıç hikâyesidir aynı zamanda.

YAYINEVİ BULAMAYAN BU ROMAN İLK DEFA VE SADECE www.alpbugdayci.com WEB
SİTESİNDE 15 EYLÜL 2011'DE YAYINLANDI.

PDF formatındaki kitabı bilgisayarınızda ücretsiz indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Dosyayı indirmek için tıklayınız!

Siteye eklenme tarihi: 22.09.2011   Sayfa gösterim: 10857   İndirme: 4912 (IP:2739)

copyright © alpbugdayci.com 2011 | Tüm hakları saklıdır. | Alp Buğdaycı