PİSPAS Romanı

PİSPAS RomanıPİSPAS’ın yazılan ilk bölümü ‘AZ SONRA’yı, 1998’de ‘Hüseyin Pazarcı’ müsteâr adıyla matbaada bastırmıştım. Bu küçük kitapçıktaki bütün isimler hayâliydi. Yetinmeyip, ‘Murat Devrim’ takma adlı uydurma eleştirmen kisvesine bürünerek, Radikal gazetesinde ‘Olay, Roman Değil’ isimli bir ‘sahte eleştiri’ de yazmıştım. İzleyen yıllarda Pispas’ı defâlarca tamamladım, yayınevlerine başvurularda bulunmaya çalıştım, fakat aslâ yayınlayamadım.

Devamı...

'Hayâllerin Yongası' Romanı

'Hayâllerin Yongası' Romanı'Hayâllerin Yongası', konuşmaları dilbilgisi işâretleriyle kirletmenin lüzûmsuzluğuna inanan, tamamen radyofonik bir romandır.
Ses değerlerinin tam yakalanmaya çalışıldığı, yağmursuyu gibi akan diyaloglarla örülen, yüzde yüz 'sesli' bir kitaptır; anlatıcı ve karakterler,  sâdece konuşarak varolurlar.
2003 yılında tamamlanan bu roman, yayınevi bulamamıştı.

'Hayâllerin Yongası', ilk defâ ve sâdece, www.alpbugdayci.com Web Sitesinde, 21. Aralık 2011 târihinde yayınlandı.

Devamı...

MERKEZKAÇ Romanı

MERKEZKAÇ RomanıMERKEZKAÇ hakkında:

   Bir tür 'Post Hiphop' roman denebilir Merkezkaç için, bir tür Rap'tir.
Kısa konuşmalarla ve SMS'lerle örülmüştür. Edebiyâta yaklaşmak isteyen değil, uzaklaşmak isteyen bir kitap, kesinlikle. Hatta, sanki yazılmamış bir taslağın romanı gibi, de denebilir.
   Merkezkaç, tüm konuların, kişilerin, nesnelerin ve Olay örgüleri'nin de, merkezin etrafında çılgınca dönüp dansederek, 'merkezkaç kuvveti' yaratmaya çalıştıkları bir romandır. Hayât'a dair, yaşamaya ve yaşamak istemeye dâir, bambaşka bir İstanbul hikâyesi.

Devamı...

KAN SICAK AKACAK romanı

KAN SICAK AKACAK romanı
Kan Sıcak Akacak (Roman), Mıknatıs Yayınları, yazarın yayımIanan ilk kitabıdır.
 
"ALP
Bölük pörçük bir hikaye bu, parçalı bulutlu ve karamsar...
Aslında yorgunum; gönlüm boş, kalbim kırık, sinirlerim harap, cebim delik...
Gene de anlatrnak istiyor canım. Birkaç saattir düşünüyordum, az önce de başladım.
Günlerden perşembe, aylardan mart, vakitlerden öğleden sonra. Her yerde geçebilir, herkesin her gün  başına gelebilir, her an başlayabilirdi. Şimdiki Zaman'ı ve İstanbul'u seçtim. Biter mi bitmez mi,  bilemem."

Devamı...

KAN SICAK AKACAK romanının serüveni

Üzerinde üç yıl çalışılmış, ilk baskısı tükenmek üzereyken 1996'da toplatılan ve ömrü bir hafta olan bir kitabın ortadan kaldırılışının öyküsünü, Kan Sıcak Akacak romanının serüvenini izleyebilirsiniz.

Devamı...
copyright © alpbugdayci.com 2011 | Tüm hakları saklıdır. | Alp Buğdaycı